logo
Činoherní klub, Ve Smečkách 26, 110 00 Praha 1, pokladna@cinoherniklub.cz, tel: 211 151 877
kavarna
fb
DNES
22.10.19:30
Příběh lásky bratrů Valena a Colemana, kteří se uměním mučit jeden druhého chtějí zapsat do Guinessovy knihy rekordů.
ZÍTRA
23. října od 19:30
Dnes byl zrušen trest smrti. Co my sakra teď budeme dělat?!
úterý
24. října od 19:30
Nestalo se nikdy nic. Nic. Tohle je ta jediná věc, která se kdy udála.
Hrají: Ondřej Sokol, Martin Finger, Kateřina Lojdová; Režie: Ondřej Sokol
středa
25. října od 19:30
Naprosto nová verze Bizona v ČK. Noví herci, jiná úprava textu, nová výprava. Jen problémy tří chlapů ve sklepě jsou staré a blbost je věčná.

19.10. Svatba pozdního létaMilí diváci, z důvodu onemocnění Zuzany Bydžovské rušíme čtvrteční představení - 19. října SVATBA POZDNÍHO LÉTA. Zakoupené vstupenky můžete vrátit v pokladně divadla, nejpozději však do  konce měsíce října. Vstupné za e-vstupenky bude společnost Colosseum vracet zpět na bankovní účty. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za způsobené komplikace.
Bolek Polívka

Boleslav Polívka
* 31. července 1949 ve Vizovicích

Studium herectví na JAMU v Brně absolvoval v roce 1971 rolí Dr. Zvonka Burkeho v inscenaci hry Ladislava Smočka Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, kterou režíroval Peter Scherhaufer. Je jedním ze zakládajících členů brněnského Divadla na provázku, v němž se poprvé představil autorskou inscenací Strašidýlka (1971, s původním názvem Příběhy z rodných hor). Vedle souborových inscenací (např. Příběhy Dona Quijota, Commedia dell´arte) tu realizoval řadu vlastních klauniád: Trosečník (1977), Am a Ea (1973), Pépe (1974), Pezza versus Čorba (1975), Poslední leč (1981), Šašek a královna (1983).
V sezóně 1971/72 začala jeho spolupráce s předními představiteli české pantomimy, Ctiborem Turbou, Richardem Rýdou a Borisem Hybnerem. Po představení Harakiri se podílel na představení Cirkus Alfred (1974).
V roce 1979 nazkoušel s Ladislavem Smočkem Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho v agenturním představení v Divadle v Kobylisích (tehdy se hra na základě úředního rozhodnutí nesměla v ČK uvádět). V roli Burkeho se v Činoherním klubu představil poprvé v lednu 1990.
V roce 1993 v Brně založil Divadlo Bolka Polívky.
Je držitelem dvou Českých lvů (za roli faráře Holého ve filmu Vladimíra Michálka Zapomenuté světlo z roku 1996 a za roli Josefa Čížka v Hřebejkově filmu Musíme si pomáhat z roku 2000).„Když vznikl Činoherní klub v roce 1965, měl jsem na Žižkově strýce a jezdil jsem do Prahy na divadla. Činoherní klub byl vždycky fascinující a přitažlivé místo. Zdejší způsob hraní mě hodně inspiroval. Dotýká se hraní filmového, intimního, zvnitřnělého. Tady se dá hrát naplno a velmi jemně, dá se hrát s přeplněným motorem a přitom to jenom zurčí.
Setkání s Láďou Smočkem na JAMU bylo nádherné. Profesor, který vedl náš ročník, mě chtěl před ukončením školy vyhodit. Nemohl jsem absolvovat malou rolí zahradníka ve Figarově svatbě a do ničeho jiného jsem nebyl obsazen. Byl jsem tehdy avantgardista z Divadla na provázku, které neměl rád. Zachránil mě Peter Scherhaufer, když dostal možnost režírovat Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho. Na premiéru přijel Ladislav Smoček se svojí manželkou. Líbilo se mu, jak jsme to provedli. Pro mě to bylo opravdu velké vyznamenání.
Když Láďa Smoček po letech Podivné odpoledne obnovil v Klicperáku, protože se nemohlo hrát v Činoherním klubu, oslovil mě. Jezdil za mnou, protože jsme zkoušeli, kdy měl kdo čas, do Jablonce, kde se tehdy točila Kalamita. Zkoušeli jsme v hotelovém pokoji, v restauraci…
S Láďou Smočkem jsme hráli Podivné odpoledne taky v Itálii s italskými herci. Chantal jako Svatava italsky s francouzským přízvukem, já skoro bez přízvuku. To byla krásná anabáze…
Když jsme potom na začátku 90. let zkoušeli Podivné odpoledne v Činoheráku, bylo to pěkné...
Vždyť já už jako ochotník jezdil z Vizovic do Zlína a zkoušel roli Vaška. A už jako sedmnáctiletý kluk jsem si brousil zuby na Burkeho.
Člověk tu hru hraje celý život a furt má co objevovat. Ta hra věčná, může se hrát kdekoli. Vážím si přátelství Ládi Smočka, a kdybych měl Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho převést do našeho života, tak pro mě je Ladislav Smoček Burke a já su Tichý.“
Boleslav Polívka v knize Činoherní klub 1965 – 2005
Post not found.
16. 10. 2017
Milí diváci,

z důvodu onemocnění Zuzany Bydžovské rušíme čtvrteční představení - 19. října SVATBA POZDNÍHO LÉTA Zakoupené vstupenky můžete vrátit v pokladně divadla, nejpozději však do  konce měsíce října. Vstupné za e-vstupenky bude společnost Colosseum vracet zpět na bankovní účty.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za způsobené komplikace
4. 9. 2017
přináší informace o připravované premiéře hry Petera Parnella QED v režii Jakuba Zindulky. Ladislav Smoček blahopřeje k 65. narozeninám řediteli a uměleckému šéfovi Vladimíru Procházkovi a Vladimír Procházka gratuluje k témuž jubileu dramaturgovi Romanu Císařovi.
Zveme Vás na představení Tetičky DS Nové divadlo Mělník, uskutečněné ve prospěch Sportovního klubu Jedličkova ústavu. V rámci přehlídky „Činoherní klub uvádí:“ můžete navštívit inscenaci Gogolových Hráčů v podání plzeňské SPODINY a premiéru Jarryho hry Ubu králem v nastudování společnosti „Strop je nahoře, podlaha je dole“.
Představujeme říjnový program Činoherní kavárny. Číslo uzavírá kresba Jana Janáka.
28. 2. 2017
Vaše hra je skvělá, opravdu skvělá! Úžasná legrace, úžasné drama, úžasný jazyk! Moc Vám k ní gratuluji (...)  
Podle mého názoru má Vaše hra velkou naději na úspěch i v zahraničí a to i přesto, že zvláště v Anglii je dobrých dramatiků hodně a konkurence silná, navíc mají výhodu „domácího hřiště“. Ale zároveň se Angličané velmi zajímají o to, co se v současném dramatu a divadle děje jinde a jsou velmi otevření novým objevům.
S díky, pozdravem a velkou gratulací Martin Hilský
15. 1. 2017
Milí diváci,
předprodej vstupenek na listopad 2017 začíná v úterý 3.října 2017 od 15 hodin v kamenné i on-line pokladně.


Činoherní klub, o.p.s., Ve Smečkách 26, 110 00 Praha 1
Poskytovatel čtyřletého grantu na provoz: Hlavní město Praha
fb