logo
Činoherní klub, Ve Smečkách 26, 110 00 Praha 1, pokladna@cinoherniklub.cz, tel: 211 151 877
kavarna
fb
DNES
22.10.19:30
Příběh lásky bratrů Valena a Colemana, kteří se uměním mučit jeden druhého chtějí zapsat do Guinessovy knihy rekordů.
ZÍTRA
23. října od 19:30
Dnes byl zrušen trest smrti. Co my sakra teď budeme dělat?!
úterý
24. října od 19:30
Nestalo se nikdy nic. Nic. Tohle je ta jediná věc, která se kdy udála.
Hrají: Ondřej Sokol, Martin Finger, Kateřina Lojdová; Režie: Ondřej Sokol
středa
25. října od 19:30
Naprosto nová verze Bizona v ČK. Noví herci, jiná úprava textu, nová výprava. Jen problémy tří chlapů ve sklepě jsou staré a blbost je věčná.

19.10. Svatba pozdního létaMilí diváci, z důvodu onemocnění Zuzany Bydžovské rušíme čtvrteční představení - 19. října SVATBA POZDNÍHO LÉTA. Zakoupené vstupenky můžete vrátit v pokladně divadla, nejpozději však do  konce měsíce října. Vstupné za e-vstupenky bude společnost Colosseum vracet zpět na bankovní účty. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za způsobené komplikace.
Otmar Brancuzský

Otmar Brancuzský
* 13. února 1956 v Jihlavě

V letech 1971 – 1974 se vyučil jako knihař ve Vidmavě. Na brněnské uměleckoprůmyslové škole studoval grafiku a fotografii. Po studiích působil jako herec v několika amatérských souborech a založil divadelní spolek „Bez chiby“. Profesionálně se věnuje herectví od roku 1990, kdy přijal angažmá v Horáckém divadle v Jihlavě. V roce 1993 odešel do Klicperova divadla v Hradci Králové a v letech 1995 – 2006 hrál v pražském divadle ABC. Členem ČK se stal v roce 2010.


V Činoherním klubu hrál v inscenacích:
Josef Štolba: Vodní družstvo (režie Ladislav Smoček / Kleofáš Červenka – v alternaci s Ondřejem Vetchým, Michalem Suchánkem, Petrem Meisslem; Matěj Rachota – v alternaci s Jiřím Zahajským)
Molière: Amfitryon (režie Martin Čičvák, 2006 / Argatifontidas, thébští kapitáni)
Thomas Vinterberg, Mogens Rukov: Rodinná slavnost (režie Martin Čičvák, 2006 / Kim)
Anton Pavlovič Čechov: Ivanov (režie Martin Čičvák, 2007 / Dmitrij Kosych)Milý Otmare, jsi vyučený knihař. Co ti z tohohle řemesla zůstalo?
Ke knihařině jsem se dostal jako slepej k houslím. Dodneška čuchám k novým knížkám. Mám rád vazby, nemám rád brožovaný knihy.

Můžeš prozradit, kterou knížku máš rád?
Poslední roky jsem přečetl málo knih. Mám rád knížky Alexandra Grina. Miluju Romanci pro křídlovku, i tu zfilmovanou. Nejraději čtu ve svém synovi Otmarovi. A určitě to není nuda.

A jak k tomu došlo, že jsi se stal hercem?
Když se dělala nějaká legranda, vždycky jsem se k tomu nachomejt. Moji učitelé knihařství ve Vidmavě v Jeseníkách hráli divadlo a přibrali mě k sobě. Pak jsem se z recese přihlásil na JAMU. Nevzali mě. To byla sázka v hospodě. Měl jsem vystudovanou umělecko-průmyslovou školu v Brně, obor grafika a fotografie. Živil jsem se výtvarničinou. V jihlavském muzeu jsem připravoval výstavy, maloval plakáty. Párkrát jsem si zahrál v divadelním spolku Klicpera. Moji poslední výstavu přijel schválit soudruh z Ostravy. Nelíbila se mu Makovského socha Klečící žena myjící dítě. Řekl, že by to chtělo nějakého havíře, a že není pěkné, jak se ta matka hrbí… Tak jsem odešel na hospodu do Brtnice. Dělal jsem dva roky hospodského a založil ochotnický soubor „Bez chiby“. Najednou jsem tam pocítil, že bych to měl s herectvím zkusit doopravdy. Ve 34 letech jsem oslovil Michala Junáška a Miloše Stránského a 1. ledna 1990 jsem nastoupil jako elév do Horáckého divadla v Jihlavě. Myslím si, že člověk nemá spekulovat o tom, co mu řekne duše.

Kdo tě objevil pro Městská divadla pražská?
Po dvou a půl letech v Jihlavě jsem nastoupil k Jiřímu Ouřadovi do divadla v Hradci Králové, kde jako host režíroval Milan Schejbal. V roce 1994 mi nabídl hostování v Divadle ABC v inscenaci Jak jsem vyhrál válku. Na to konto jsem dostal angažmá.

Co tě přivedlo do Činoherního klubu?
O Činoheráku jsem hodně slyšel od mých kamarádů Lály Dulavy a Ondry Vetchého. Pamatuju si, že když jsem sem poprvé přišel, měl jsem pocit, jako když přijdu někam domů. Před šesti lety jsem tu hrál za Michala Suchánka ve Vodním družstvu. V roce 2004 jsem byl pozván do Impresária ze Smyrny, pak do Rodinné slavnosti a Amfitryona.
Jsem rád, že jsem tu poznal Ladislava Smočka a Martina Čičváka. Baví mě koukat se z portálů, co se děje na jevišti, a pozorovat herce, kteří se navzájem vnímají. To nefunguje v každém divadle. V Činoherním klubu se takové vnímání velice ctí.

Měl jsi možnost pracovat také ve filmu?
Párkrát jsem dostal příležitost. V Městečku u Honzy Krause, v Podvraťácích Iva Macharáčka. V Návratu zbloudilého pastýře režiséra Petra Kotka hraju s Vladimírem Javorským. Doufám, že další pěkná role ještě přijde.

Co ti přináší život u divadla?
Pro mě je důležitá svoboda mysli. Ten kumšt, tenhle zvláštní druh volnosti a svobody. Divadlo pro mě není zaměstnání, je to životní styl.


Otmar Brancuzský v Činoherním čtení na leden 2007

 

Post not found.
16. 10. 2017
Milí diváci,

z důvodu onemocnění Zuzany Bydžovské rušíme čtvrteční představení - 19. října SVATBA POZDNÍHO LÉTA Zakoupené vstupenky můžete vrátit v pokladně divadla, nejpozději však do  konce měsíce října. Vstupné za e-vstupenky bude společnost Colosseum vracet zpět na bankovní účty.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za způsobené komplikace
4. 9. 2017
přináší informace o připravované premiéře hry Petera Parnella QED v režii Jakuba Zindulky. Ladislav Smoček blahopřeje k 65. narozeninám řediteli a uměleckému šéfovi Vladimíru Procházkovi a Vladimír Procházka gratuluje k témuž jubileu dramaturgovi Romanu Císařovi.
Zveme Vás na představení Tetičky DS Nové divadlo Mělník, uskutečněné ve prospěch Sportovního klubu Jedličkova ústavu. V rámci přehlídky „Činoherní klub uvádí:“ můžete navštívit inscenaci Gogolových Hráčů v podání plzeňské SPODINY a premiéru Jarryho hry Ubu králem v nastudování společnosti „Strop je nahoře, podlaha je dole“.
Představujeme říjnový program Činoherní kavárny. Číslo uzavírá kresba Jana Janáka.
28. 2. 2017
Vaše hra je skvělá, opravdu skvělá! Úžasná legrace, úžasné drama, úžasný jazyk! Moc Vám k ní gratuluji (...)  
Podle mého názoru má Vaše hra velkou naději na úspěch i v zahraničí a to i přesto, že zvláště v Anglii je dobrých dramatiků hodně a konkurence silná, navíc mají výhodu „domácího hřiště“. Ale zároveň se Angličané velmi zajímají o to, co se v současném dramatu a divadle děje jinde a jsou velmi otevření novým objevům.
S díky, pozdravem a velkou gratulací Martin Hilský
15. 1. 2017
Milí diváci,
předprodej vstupenek na listopad 2017 začíná v úterý 3.října 2017 od 15 hodin v kamenné i on-line pokladně.


Činoherní klub, o.p.s., Ve Smečkách 26, 110 00 Praha 1
Poskytovatel čtyřletého grantu na provoz: Hlavní město Praha
fb