logo
Činoherní klub, Ve Smečkách 26, 110 00 Praha 1, pokladna@cinoherniklub.cz, tel: 211 151 877
kavarna
fb

Přehlídka amatérských souborů Čk uvádí:
je příležitost zvát neprofesionální herce, soubory
a divadelníky z Prahy, Čech, Moravy a Slezska.
Činoherní klub se stává prostorem, kde jednou nebo
dvakrát za měsíc můžete být přítomni setkání s lidskou
činností ze záliby a prožít její proměnu v divadelní zážitek.

.

TOUCHÉ / VLČPANNA
Divadlo na Pomezí při MKZ Horšovský Týn
Touché
Viděl příležitost jak smýt potupné znamení krve, kterým veřejnost jeho rodinu ocejchovala.
Podle povídky Václava Kuneše Zpověď emeritního diplomata. / Scénář a režie: Vladimír Zajíc / Výprava: Lenka Švarcová / Světla: Petr Žák / Hrají: Jan Večeřa, Jan Novák.
Vlčpanna
Věnováno prapředkům, kteří nám předali maso, krev, kosti, a fyzikálně astronomické teorii, že čas je plocha a ne řeka.
Scénář a režie: Vladimír Zajíc / Scéna: Petr Žák / Realizace scény: Petr Žák, Petr Lang, Marcela Jeřábková / Masky, loutky, kostýmy: Marcela Jeřábková / Scénická hudba: Filip Vrba / Světla: Petr Žák / |Světla malá scéna: Michal Juna / Choreografie souboje: Eman Svoboda / Inspice: Blanka Petlánová / Hrají: Hana Žáková, Kristýna Mothejzíková, Vlasta Langová, Andrea Dufková, Radka Škopková, Stanislav Brůžička, Jakub Böhm nebo Jan Večeřa.

Touché:
Baron Louis van Heeckeren, Holanďan s francouzskými předky, byl po celý život aktivním diplomatem. První zkušenosti získal ve Francii, když zastupoval zájmy Napoleona Prvního. Po jeho vynucené abdikaci vstoupil do služeb oranžské dynastie v Holandsku. Jako královský velvyslanec odjel k carskému dvoru do Petrohradu. Zde strávil jedenáct let v období 1826 až 1837. Ke konci života se za éry II. císařství uchýlil do Paříže. Bylo mu sedmdesát let, když jej Prosper Merimée vyzval, aby sepsal své vzpomínky. Učinil tak, neboť viděl příležitost jak smýt potupné znamení krve, kterým veřejnost jeho rodinu ocejchovala.

Vlčpanna:
Všichni naši předkové stále existují v nás samých, díky předávané genetické výbavě, od samého počátku lidského rodu. Je ale možné se s nimi setkat skutečně? Můžeme se vrátit mezi ně do pradávných dob? Právě na to se pokouší odpovědět náš lyrický příběh. Hlavní hrdinka, dospívající Ylwen, díky předmětům, které zdědila po svých předcích a za pomoci magických zaříkadel z mýtů a pohádek, staví most mezi teď a tehdy. Protože co bylo - to je, co je - to bude, co bude - to bylo!


Slovo o souboru
Divadelní soubor při Městském kulturním zařízení Horšovský Týn se poprvé představil veřejnosti roku 1970. K zasvěcení na prknech, která znamenají svět, si vybral dramatickou pohádku Boženy Němcové „Popelka“. Zviditelnění souboru, které bylo zároveň výsledkem divadelního myšlení a získávání zkušeností, nastalo po první dekádě existence. Od tohoto data se soubor nejen pravidelně zúčastňuje všech soutěží a přehlídek amatérského divadla, ale díky svému tvůrčímu nasazení se často prezentuje i na nejvyšších festivalových kláních. Neopomíjí ani zájezdy za vděčnými diváky do okolních obcí a sousedních regionů, které svou dlouholetou divadelní činností získal. Dvakrát hrál i v Lucemburku na Dnech české kultury.
DS MKZ Horšovský Týn v průběhu existence získal řadu významných ocenění na prestižních přehlídkách: Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou - národní přehlídka venkovských souborů; Jiráskův Hronov - celostátní Divadelní Žatva s mezinárodní účastí; Národní přehlídka monologů a dialogů ve Velké Bystřici.

Děkujeme Městu Horšovský Týn, pod jehož finanční záštitou vznikají naše divadelní představení.Činoherní klub uvádí: Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2017 se uskutečňuje za finanční podpory MK ČR.
Inscenace ČK:
QED (Kvantová elektrodynamika)

Tanec bláznů

Kati

Urna na prázdném jevišti

Svatba pozdního léta

Americký bizon

Bratři Karamazovi

Paní Warrenová

Zrada

Tramvaj do stanice Touha

Ujetá ruka (Behanding in Spokane)

Léda (Manželskonemanželská povídka)

Bůh masakru

Ptákovina

Dámský krejčí

Sexuální perverze v Chicagu

Maska a tvář

Osiřelý západ

Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho

ČK uvádí:
ČK uvádí: Dotkni se vesmíru a pokračuj

ČK uvádí: Paní Piperová zasahuje

ČK uvádí: Ubu králem - premiéra

ČK uvádí: Hráči

Host ČK:
Host Činoherního klubu - TETIČKY

Činoherní klub, o.p.s., Ve Smečkách 26, 110 00 Praha 1
Poskytovatel čtyřletého grantu na provoz: Hlavní město Praha
fb