Činoherní klub, Ve Smečkách 26, Praha 1
13.11. ZRADA - PŘEDSTAVENÍ ZRUŠENO OMLOUVÁME SE ZA ZPŮSOBENÉ KOMPLIKACE

Milí diváci, z důvodu náhlého onemocnění Ondřeje Sokola rušíme dnešní představení - 13. listopadu ZRADA. Zakoupené vstupenky můžete vrátit v pokladně divadla, nejpozději však do konce měsíce listopadu. Vstupné za e-vstupenky bude společnost Colosseum automaticky vracet zpět na bankovní účty.
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za způsobené komplikace


 
18. listopadu - NOC DIVADEL 2017

V sobotu 18.11. vás opět srdečně zveme na prohlídku divadla v rámci projektu "Noc divadel". Pro návštěvníky odehrajeme inscenaci OSIŘELÝ ZÁPAD.

Doprovodný program v Činoherní kavárně:
18:00 / Klavírní koncert Davida Petiry
Klavírní koncert posluchače 4. ročníku mezinárodní konzervatoře.
20:00 / Storytelling - Pásmo věnované příběhům, slam poetry a stand-upu.
22:15 / Duncan Macmillan: Plíce
Markéta Stehlíková a Václav Šanda čtou hru současného britského autora.

ZKOUŠÍME QED (Kvantová elektrodynamika)


První inscenací, kterou v této divadelní sezóně zkoušíme, je hra Petera Parnella QED (Kvantová elektrodynamika). Hra je soustředěným a vtipným postižením situací ze závěru života geniálního fyzika Richarda Feynmana, nositele Nobelovy ceny. Především však je bystrou studií a pozoruhodným příspěvkem k tradičnímu tématu našeho divadla -  jak rozporuplné a složitě pochopitelné jsou naše životy a  co jsme tedy vlastně zač. V režii Jakuba Zindulky uvidíte v hlavní roli Vladimíra Kratinu. Inscenace má premiéru 11. prosince.

PŘEDPRODEJ NA PROSINEC ZAČÍNÁ 7.11.

od 15:00 v kamenné i on-line pokladně. Předprodej na následující měsíc začíná vždy první úterý v měsíci od 15:00.

24.11. ČINOHERNÍ KLUB UVÁDÍ:


V pátek 24. listopadu v rámci cyklu "Činoherní klub uvádí:" uvede Divadelní spolek SPODINA / Plzeň inscenaci hry Nikolaje Vasiljeviče Gogola HRÁČI.
Žádný podvodník není tak dokonalý, aby se nenašel ještě dokonalejší.
Překlad: Leoš Suchařípa / Režie a výtvarné řešení:Jakub Zindulka / Hrají: Jaroslav Matějka, František Šimánek, Miroslav Herejk, Martin Švec, Ivo Hýbl, Jan Doležal, Petr Tomášek, Pavel Litvan, Marek Velebný, Jan Andrle / Světla: Dmitrii Kulikov

25.11. Činoherní klub uvádí:

Sobotní večer 25.11. je opět věnován cyklu "Činoherní klub uvádí:". DS „Strop je nahoře, podlaha je dole“ odehraje premiéru inscenace Ubu králem. Překlad: Prokop Voskovec / Režie, dramaturgie, výprava a grafický design: Josefina Karlíková / Dramaturgická spolupráce: Klára Jakešová / Hudba: Konrád Karlík (& J.K.) / Produkce: Julie Ondračková & Noemi Krausová / Hrají: Ivan Matoušek, Ondřej Kulhavý, Konrád Karlík, Klára Jakešová, Oskar Helcel, Benjamin Hess, Josefina Karlíková, Antonín Brukner, Daniel Toman, Ondřej Kulhavý, Daniel Trlifaj.

ČINOHERNÍ ČTENÍ NA PROSINEC

informuje o připravované premiéře hry Petera Parnella QED (Kvantová elektrodynamika) a přináší rozhovor s jejím režisérem Jakubem Zindulkou. Připomínáme si osobnost Jiřího Kodeta, který by v prosinci oslavil 80. narozeniny. Hostem přehlídky „Činoherní klub uvádí:“ bude Studio Citadela – Bohnická divadelní společnost s inscenací Moje duše hoří. Najdete tu také program Činoherní kavárny na listopad.

 

PROF. MARTIN HILSKÝ O TEXU URNY NA PRÁZDNÉM JEVIŠTI

Vaše hra je skvělá, opravdu skvělá! Úžasná legrace, úžasné drama, úžasný jazyk! Moc Vám k ní gratuluji (...) Podle mého názoru má Vaše hra velkou naději na úspěch i v zahraničí a to i přesto, že zvláště v Anglii je dobrých dramatiků hodně a konkurence silná, navíc mají výhodu „domácího hřiště“. Ale zároveň se Angličané velmi zajímají o to, co se v současném dramatu a divadle děje jinde a jsou velmi otevření novým objevům. S díky, pozdravem a velkou gratulací
Martin Hilský

SMOČKOVY PĚTAOSMDESÁTINY

Prvotní hybatel, „způsobovatel“ a spoluzakladatel našeho divadla, dramatik a režisér Ladislav Smoček, se 24. srpna dožil pětaosmdesáti let. Byl s Činoherním klubem v dobách nejlepších, v dobách, které byly jen tak tak i v časech, které stály za starou belu. A bylo především jeho zásluhou, zásluhou jeho práce i autority, že nejen za normalizace, ale i na všech složitějších křižovatkách Činoherák semknutě a čestně přežil a vydržel. Naše divadlo s námi Láďa významně spoluvytváří dodnes. Ze srdce a hloubi duše gratulujeme a děkujeme.


© 2017 - Činoherní klub.
Činoherní klub, Ve Smečkách 26, Praha 1